4842-14-06-SY
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
15 varianter
Utvald variant:
4842-14-06-SY
PRESSNIPPEL 4842 IM22 SL3/8 SY
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter rör
14 mm
Materialkvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Modell kod
843069552S
Märke namn
Hydraspecma
Nyckelstorlek
27 mm
Packningsmaterial
FKM/FPM (Viton®)
Serie
S
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tillverkningsmaterial
Rostfritt stål
Vinkel
45 °
Åtdragning moment
35 Nm