RSGU1-37-20
Package size:
50 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
144 variants
Chosen variant:
RSGU1-37-20
Rubber lined p-clip 37.0 mm Band width: 20mm for M8 screw W1
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Mikalor
Diameter Bolt hole
8,0 mm
Diameter inner
37 mm
Material
Steel
Material quality
1,0935
Sealing material
EPDM
Standard DIN
DIN 3016 Form D
Surface treatment
Zinc coating (CR III)
Width
20 mm
Package size
50 st
Barcode
164670
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
ESP
Intrastat code
Product information