Hydraulslang Marathon M2C 3/4''

3/4" 19x27,6 280bar

Artikelnummer:
SPT212CPLUSPLUS

Förpackningsstorlek:
350 m

Minsta beställningskvantitet:
1 m
Ferrule 3/4" for 1SC/2SC/1SN
Varenummer: 1C4010-12
ALUHO 45 for 3/4" hose
Varenummer: AH45
39mm MSHA Safe-Sleeve - Black
Varenummer: TEXS-40
Bend radius
140 mm

Brand Name
I.M.M Hydraulics

Diameter inner
19 mm

Diameter outer
27.6 mm

Hose size
3/4 "

Pressure burst min.
1120 bar

Pressure max.
280 bar

Temperature max.
+120 °C

Temperature min.
-40 °C
Pakke str.
350 m

Stregkode
408734

Brutto vægt
0,865 Kg

Netto vægt
0,865 Kg

Oprindelsesland
ita

3/4" 19x27,6 280bar

HydraSpecma | Nordens bredeste hydraulik sortiment online - dag til dag levering!
HydraSpecma | Hydrauliske Systemer – Slange- og Rørledningsartikler – Elektrificering – Vedvarende Energi

HYDRASPECMA
– DIN PARTNER FRA IDÉ
TIL SERIEPRODUKTION

Hos HydraSpecma er vi specialiserede i at designe og bygge state-of-the-art hydrauliske og elektriske systemer, skræddersyet til vores kunders forskellige behov på tværs af brancher.

Vores ekspertise stopper ikke bare der. Vi er også førende inden for levering af omfattende slange- & rørledningsartikler – fra højkvalitets slanger og rør til robuste fittings og adaptere – som sikrer problemfri væskekontrol og langtidsholdbar ydeevne.

Vi tilbyder også et stærkt produktudvalg til industrien for vedvarende energi, der understøtter din virksomhed med markedsførende køleløsninger, smøre- og filtreringssystemer, hydrauliske systemer samt slanger, rør og fittings.

Vores passion for innovation matches af vores ansvar for kvalitet. Hvert produkt og system i vores omfattende sortiment afspejler dette. Uanset om du arbejder med komplekse hydrauliske systemer eller søger pålidelige komponenter, leverer vi løsningen, du har brug for.

Tag næste skridt med os og oplev, hvordan præcision og teknik går hånd i hånd – og hvor hver eneste forbindelse handler om mere end komponenter og systemer; det handler om mennesker og deres forretning.

FOR HOS HYDRASPECMA

ER DIN SUCCES VORES SUCCES

KONTAKT HYDRASPECMA