Coupling 3/8, M18x1,5 fem. 10S 6G-10FDHORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Varenummer:
G0610RO18A
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
A
55 mm
B
27,1 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rør
10 mm
H
22 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
6G-10FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
S
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
3/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
38 - 42 Nm