Coupling 3/8, M18x1,5 fem. 12L 6G-12FDLORX Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Partnumber:
G0612RO18A
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
A
55,5 mm
B
27,6 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rör
12 mm
H
22 mm
Modell kod
6G-12FDLORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryck max.
385 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
38 - 42 Nm