XGE10LM16ED
Package size:
50 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
44 variants
Chosen variant:
XGE10LM16ED
Adapter 10L, M16x1.5 ED
Tillbehör (2)
Reservdelar (1)
Skärring 10LS
Varenummer:
DPR10LS
Mutter 10L (M16x1.5)
Varenummer:
M10L
Tätning M16 Nitril Passar M16x1.5
EDM16X1.5
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rör
10 mm
Dimension i
12 mm
Gevind T
M16x1,5
L
31,5 mm
L1
39,5 mm
L2
12,5 mm
Modell kod
FI-GE-10LM16x1.5-WD-B-W3
Märke namn
Stauff
S1
22 mm
S2
19 mm
Serie
L
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
400 bar
Vinkel
0 °
d1
10 mm
d2
8 mm
i
12 mm
Åtdragning moment
55 Nm