4842-16-08-SY
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
15 varianter
Valgt variant:
4842-16-08-SY
PRESSNIPPEL 4842 IM24 SL1/2 SY
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rør
16 mm
HEX 1
30 mm
L
101,2 mm
L1
31 mm
L3
85 mm
L4
25 mm
Materiale
Rostfritt stål
Materialekvalitet
1.4571 / AISI316Ti
Model kode
Mærke navn
Hydraspecma
Nøglevidde
30 mm
Pakningsmateriale
FKM/FPM (Viton®)
R1
M24x1,5
Serie
S
Slangekoblingstype
Till lös hylsa
Slangestørrelse
1/2 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tilspændingsmoment
40 Nm
Vinkel
45 °
ØC
9,5 mm