04G10FDHORX90
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
14 variants
Chosen variant:
04G10FDHORX90
Presskoppling 90°, Ø1/4'', Inv-M18-DKO-10S
Specifications
Dimensions and shipping
A
60 mm
B
34 mm
DN
6 mm
Diameter rör
10 mm
E
36,5 mm
H
22 mm
Modell kod
4G-10FDHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1/4 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
38 - 42 Nm