XVEE10LR
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
10 varianter
Utvald variant:
XVEE10LR
Adapter 45° 10L, Utv-G 1/4'', Ställbar
Tillbehör (2)
Skärring 10LS
Partnumber:
DPR10LS
Mutter 10L (M16x1.5)
Partnumber:
M10L
Specifications
Dimensions and shipping
D1
10 mm
D3
5 mm
D4
19,8 mm
Diameter rör
10 mm
Gänga utv.
G 1/4 BSP
Gänga utv. metrisk
M16x1,5
L
24 mm
L1
32 mm
L2
17 mm
L3
27 mm
L4
9 mm
Modell kod
XBFE10RLOAZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
19 mm
S2
19 mm
S3
19 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
315 bar
Typ
Smidda
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
8 mm
Åtdragning moment
50 Nm