1/2" pressure gauge,stainless - REPLACED BY SPG100M1-3SB
Glycerine dampened.
Comes standard with dual scale showing both bar and PSI.
U-bolt or flange mounting kit optional.
!!NOTE: Mounting hole diameter: ø67 mm +/-0,3 mm.
Artikelnummer:
SPG100M1-3SB
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
Brand Name
Stauff
Diameter
100 mm
Glass type
Acrylic glass
Material
Stainless steel
Material quality
1.4301 / AISI304
Port position
Side
Pressure measurement accuracy
±1,0% FS
Pressure setting max.
3 bar
Pressure setting min.
-1 bar
Thread
G 1/2 BSP
Förpackningsstorlek
Streckkod
367857
Bruttovikt
0,87 Kg
Nettovikt
0,87 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Glycerine dampened.