SDKSS100SS
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
4 variants
Chosen variant:
SDKSS100SS
Compensator Stainless steel 4" SAE NBR L= 100mm
Specifications
Dimensions and shipping
Area of use
Diesel, Hydraulic oil
Material
CR, NBR, Stainless steel
Pressure max.
1.5 bar
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C
Package size
Barcode
465614
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
aut
Intrastat code
Product information
Kompensator Rostfritt 4" SAE NBR L= 100mm
Product datasheet
Installation guide
Others has been looking for
Compensator 4" SAE NBR L= 100
Compensator 4" SAE NBR L= 100
Partnumber:
SDKSS100
Compensator Stainless steel 2" SAE NBR L=100mm