32GSP32FL45-066
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
3 variants
Chosen variant:
32GSP32FL45-066
2" Insert - 2" SAE3000 flange - 45°
Accessories (2)
Presshylsa GSP
Partnumber:
32GSP1F-2
2" ferrule (Gates 4SP) - 32GSP1F-4
Partnumber:
32GSP1F-4
Specifications
Dimensions and shipping
A
257 mm
B
165 mm
D
2"
Diameter fläns
71.4 mm
E
66 mm
Fläns
2 "
Fläns SAE/DIN
3000 PSI
K
71,4 mm
Modell kod
32GSP-32FL45-066
Märke namn
Gates
O-ring
56,75X3,53 mm
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Slangdimension
2 "
Slangkopplingstyp
For separate ferrule
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Tryck max.
210 bar
Vinkel
45 °
Åtdragning moment
130 - 143 Nm
Package size
Barcode
240170
Gross weight
3,11 Kg
Net weight
3,11 Kg
Country of origin
USA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Connector Description: SAE flanged hose connector, used in conjunction with flange brackets.
Product datasheet
Others has been looking for
2" Insert - 2" BSP female
2" Insert - 2" BSP female