3/4" Insert (Gates 4SP/4SH) - 3/4" SAE3000 flange - 90° 150mm drop - 12GS-12FL90-150
Varenummer:
12GS12FL90-150
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
A
116 mm
B
65 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter flange
38.1 mm
E
150 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
K
38,1 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
12GS-12FL90-150
Mærke navn
Gates
O-ring
24,99X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Shore
90
Slangekoblingstype
For separate ferrule
Slangestørrelse
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryk maks.
350 bar
Vinkel
90 °
Pakke str.
Stregkode
200305
Brutto vægt
0,46 Kg
Netto vægt
0,46 Kg
Oprindelsesland
CZE
Intrastat varekode