08G16MDH
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
12 variants
Chosen variant:
08G16MDH
Coupling 1/2, M24x1,5 male 16S 8G-16MDH Gates MegaCrimp
Specifications
Dimensions and shipping
A
69 mm
Angle
0 °
B
31,5 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter pipe
16 mm
H
27 mm