08G15FDLORX45
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
16 varianter
Valgt variant:
08G15FDLORX45
Coupling 1/2, M22x1,5 fem. 15L 8G-15FDLORX45 Gates MegaCrimp
Specifications
Dimensions and shipping
A
84,4 mm
Arbejdstryk
35 MPa
B
47 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter rør
15 mm
E
20,2 mm
H
27 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
8G-15FDLORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
L
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
1/2 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
52 - 58 Nm