HMC5500400
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
51 variants
Chosen variant:
HMC5500400
Double acting cylinder HMC Ø80/50x400
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Contarini Leopold
Diameter eye
40 mm
Diameter inner cylinder
80 mm
Diameter outer
92 mm
Diameter rod
50 mm
E
G 1/2 BSP
Eye width
28 mm
Eye width cylinder
94 mm
Model code
HMC5500400
Mounting dimension
674 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
400 mm
Top eye width
28 mm