NH3080/50500
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
69 variants
Chosen variant:
NH3080/50500
Double acting cylinder NH30-SD-80/50x500-S
Reservdelar (3)
Seal kit for LJM-80/50 For NH21+30
Partnumber:
REP-NH08050
Piston for NH20/21/30
Partnumber:
SKO-NH80
Lock nut, 1 UNF NH3080
SM16
Specifications
Dimensions and shipping
A
240 mm
A1
99 mm
Area kolv trycksida
50.24 cm2
Areal kolv dragsida
30.64 cm2
B
180 mm
C
40 mm
D
80 mm
Diameter inv. cylinder
80 mm
Diameter ledlager
35 mm
Diameter stång
50 mm
E
66 mm
F
G 1/2 BSP
Gänga
G 1/2 BSP
Håldiameter cylinder
45 mm
Inbyggnadsmått
740 mm
Modell kod
NH30-SD-80/50x500-s
Märke namn
LJM
Slaglängd
500 mm
Tryck max.
250 bar
d
50 mm
Ögbredd topp
55 mm