NH2180/50400
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
42 variants
Chosen variant:
NH2180/50400
Double acting cylinder NH21-AD-80/50x400-A
Reservdelar (1)
Rep.sæt t/cylinder LJM-80/50 For NH21+30
Partnumber:
REP-NH08050
Specifications
Dimensions and shipping
A
312 mm
Area piston pull side
30.64 cm2
C
85 mm
D
80 mm
Diameter eye
35.5 mm
Diameter inner cylinder
80 mm
Diameter rod
50 mm
E
71 mm
Eye width
40 mm
Model code
NH21-AD-80/50x400-A
Mounting dimension
712 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
400 mm
d
50 mm