NH2163/30600
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
42 variants
Chosen variant:
NH2163/30600
Double acting cylinder NH21-AD-63/30x600-A
Spare parts (1)
Seal kit for LJM-63/30 For NH21+30
Partnumber:
REP-NH06330
Specifications
Dimensions and shipping
A
282 mm
Area piston pull side
24.1 cm2
C
75 mm
D
63 mm
Diameter eye
30.5 mm
Diameter inner cylinder
63 mm
Diameter rod
30 mm
E
61 mm
Eye width
30 mm
Model code
NH21-AD-63/30x600-A
Mounting dimension
882 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
600 mm
d
30 mm