NH3063/40600
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
69 varianter
Utvald variant:
NH3063/40600
Double acting cylinder NH30-SD-63/40x600-S
Spare parts (1)
Joint bearing
Artikelnummer:
GE30DO2RS
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
225 mm
A1
84 mm
Area piston pull side
18.6 cm2
Area piston push side
31.17 cm2
B
175 mm
Brand Name
LJM
C
40 mm
D
63 mm
Diameter inner cylinder
63 mm
Diameter rod
40 mm
Diameter spherical bearing
30 mm
E
61 mm
Eye width cylinder
35 mm
F
G 1/2 BSP
Model code
NH30-SD-63/40x600-s
Mounting dimension
825 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
600 mm
Thread
G 1/2 BSP
Top eye width
45 mm
d
40 mm