NH2163/30400
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
42 variants
Chosen variant:
NH2163/30400
Double acting cylinder NH21-AD-63/30x400-A
Specifications
Dimensions and shipping
A
282 mm
Area piston pull side
24.1 cm2
C
75 mm
D
63 mm
Diameter eye
30.5 mm
Diameter inner cylinder
63 mm
Diameter rod
30 mm
E
61 mm
Eye width
30 mm
Model code
NH21-AD-63/30x400-A
Mounting dimension
682 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
400 mm
d
30 mm