Coupling 5/16, M18x1,5 fem.12L 5G-12FDLORX45 Gates MegaCrimp
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Artikelnummer:
G0512RO18A45
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
Plug M18x1,5
Artikelnummer: PLUG13M
A
67,7 mm
Angle
45 °
B
39,7 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
DN
8 mm
Diameter pipe
12 mm
E
18,9 mm
H
22 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
5/16 "
Model code
5G-12FDLORX45
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
38 - 42 Nm
Working Pressure
38,5 MPa