FT19-1-IGF16
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Alu dust cap M46x3 (for female coupling FT19)
Partnumber: FT19-9-SI001
Brand Name
Stauff
DN
19 mm
Flow rate nominal LMin
200 lpm
ISO size
19
Material
Steel
Model code
FT19-1-IGF16
Pressure burst min.
1400 bar
Pressure eliminator
No
Pressure max.
500 bar
Sealing material
NBR
Size
3/4 "
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-25 °C