XGE28LU1516
SE ANDRE VARIANTER
30 varianter
Valgt variant:
XGE28LU1516
Adapter 28L, UNF1.5/16''
Reservdelar (1)
O-ring, Utv-UNF 1.5/16''
Artikelnummer:
OUN-16
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
28 mm
D2
21,5 mm
Diameter rör
28 mm
Dimension i
15 mm
Gevind T
1.5/16-12 UNF
Gänga utv.
1.5/16-12 UNF
Gänga utv. metrisk
M36x2
L
40 mm
L1
49 mm
L2
17,5 mm
Modell kod
XA28L151612UZN
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
41 mm
S2
41 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
250 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
i
15 mm
Åtdragning moment
150 Nm