8MF0301P10NBP01
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
21 variants
Chosen variant:
8MF0301P10NBP01
Filterelement retur 60 lpm 10my nom.
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
MP Filtri
Diameter hole
24 mm
Diameter outer
52 mm
Filtration
Nominell
Filtration degree
10 my
Flow rate nominal LMin
60 lpm
Length
73 mm
Model code
MF0301P10NBP01
Pressure max.
10 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+110 °C
Temperature min.
-25 °C