20GS20FLH90M
Pakke str.:
5 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
25 varianter
Valgt variant:
20GS20FLH90M
1.1/4" Insert - 1.1/4" SAE6000 flange - 90°
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
165 mm
B
93,9 mm
Bygghöjd
90 mm
D
1.1/4"
DN
32 mm
Diameter fläns
54 mm
E
90 mm
Fläns
1.1/4 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
K
54 mm
Modell kod
20GS-20FLH90M
Märke namn
Gates
O-ring
37,69X3,53 mm
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
Slangkopplingstyp
For separate ferrule
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tillverkningsmaterial
Steel
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
130 - 143 Nm
Förpackningsstorlek
5 st
Streckkod
200591
Bruttovikt
1,06 Kg
Nettovikt
1,06 Kg
Ursprungsland
CZE
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Connection: SAE flange.
Sealing: O-ring against metal.
Product datasheet
Köps ofta tillsammans med
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Artikelnummer:
Förpackningsstorlek:
1 st
Artikelnummer:
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 3/4''
RI-114-34ED
20 st
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
EFG3K-20
30 m
30 st
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, Lång
15 st
1.1/4" Hydraulic hose SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class C