Coupling 1 , M36x2 male 25S 16G-25MDH Gates MegaCrimp
Connection: Male DIN 24° cone.
Sealing: Metal against metal.
Partnumber:
16G25MDH
Package size:
5 st
Min. order quantity is:
1 st
A
86,3 mm
Angle
0 °
B
40,4 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
25 mm
H
41 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1 "