16G30FDHORX
Förpackningsstorlek:
5 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
18 varianter
Utvald variant:
16G30FDHORX
Presskoppling Rak, Ø1'', Inv-M42-DKO-30S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
94,1 mm
Angle
0 °
B
49,2 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
30 mm
H
50 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
1 "
Material
Stål
Model code
16G-30FDHORX
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
200 - 220 Nm