16G28MDL
Package size:
5 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
16 variants
Chosen variant:
16G28MDL
Presskoppling Rak, Ø1'', Utv-M36-DKL-28
Specifications
Dimensions and shipping
A
76,3 mm
Angle
0 °
B
30,4 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
28 mm
H
41 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
1 "
Model code
16G-28MDL
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Thread outer
M36x2
Working Pressure
22,4 MPa