16GS28FDLORX45
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
3 varianter
Valgt variant:
16GS28FDLORX45
1" Insert - (28L) M36x2 female - 45°
Specifications
Dimensions and shipping
A
155,5 mm
B
99,1 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rør
28 mm
E
30,9 mm
H
41 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Steel
Model kode
16GS-28FDLORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
L
Slangekoblingstype
For separate ferrule
Slangestørrelse
1 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
125 - 135 Nm