16GS30FDHORX45
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
16GS30FDHORX45
1" Insert - (30S) M42x2 female - 45°
Tilbehør (1)
1" Ferrule - kun Gates 4SH/4SP
Artikelnummer:
16GS1F-4
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
159,7 mm
Angle
45 °
B
103,3 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
Diameter pipe
30 mm
E
35,1 mm
H
50 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1 "
Material
Steel
Model code
16GS-30FDHORS45
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
200 - 220 Nm