16G28FDLORX45
Package size:
5 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
16 variants
Chosen variant:
16G28FDLORX45
Presskoppling 45°, Ø1'', Inv-M36-DKO-28L
Specifications
Dimensions and shipping
A
123,7 mm
Arbetstryck
22,4 MPa
B
78,8 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rör
28 mm
E
30,9 mm
H
41 mm
Modell kod
16G-28FDLORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
125 - 135 Nm