16G30FDHORX45
Package size:
5 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
16G30FDHORX45
Presskoppling 45°, Ø1'', Inv-M42-DKO-30S
Specifications
Dimensions and shipping
A
139,8 mm
B
83 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rör
30 mm
E
35,1 mm
H
50 mm
Modell kod
16G-30FDLORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
200 - 220 Nm