Coupling 1 , M36x2 male 28L 16G-28MDL Gates MegaCrimp
Connection: Male DIN 24° cone.
Sealing: Metal against metal.
Varenummer:
16G28MDL
Pakke str.:
5 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
A
76,3 mm
Arbejdstryk
22,4 MPa
B
30,4 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rør
28 mm
Gevind udvendig
M36x2
H
41 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
16G-28MDL
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
Yes
Serie
L
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
1 "