Coupling 1 , M42x2 fem. 30S 90 16G-30FDHORX90 Gates MegaCrim
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Varenummer:
16G30FDHORX90
Pakke str.:
5 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
A
119,2 mm
B
74,3 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rør
30 mm
E
76 mm
H
50 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
16G-30FDHORX90
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Serie
S
Slangekoblingstype
With fixed ferrule
Slangestørrelse
1 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
200 - 220 Nm