Coupling 1 , M36x2 fem. 25S 90 16G-25FDHORX90 Gates MegaCrim
Connection: Female DIN O ring swivel. 24° cone.
Sealing: O-ring against metal.
Partnumber:
16G25FDHORX90
Package size:
5 st
Min. order quantity is:
1 st
A
137,8 mm
B
81 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rör
25 mm
E
76 mm
H
46 mm
Modell kod
16G-25FDHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
125 - 135 Nm