Coupling 1 , M42x2 male 30S 16G-30MDH Gates MegaCrimp
Connection: Male DIN 24° cone.
Sealing: Metal against metal.
Partnumber:
16G30MDH
Package size:
5 st
Min. order quantity is:
1 st
A
88,3 mm
B
42,4 mm
D
1"
DN
25 mm
Diameter rör
30 mm
Gänga utv.
M42x2
H
46 mm
Modell kod
16G-30MDH
Märke namn
Gates
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
S
Slangdimension
1 "