NH3050/25050
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
69 varianter
Valgt variant:
NH3050/25050
Double acting cylinder NH30-SD-50/25x50-S
Reservedele (1)
Joint bearing
Varenummer:
GE25DO2RS
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
205 mm
A1
69 mm
Area piston pull side
14.72 cm2
Area piston push side
19.63 cm2
B
162 mm
Brand Name
LJM
C
42,5 mm
D
50 mm
Diameter inner cylinder
50 mm
Diameter rod
25 mm
Diameter spherical bearing
25 mm
E
52 mm
Eye width cylinder
28 mm
F
G 3/8 BSP
Model code
NH30-SD-50/25x50-s
Mounting dimension
255 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
50 mm
Thread
G 3/8 BSP
Top eye width
30 mm
d
25 mm