NH2150/25400
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
42 variants
Chosen variant:
NH2150/25400
Double acting cylinder NH21-AD-50/25x400-A
Reservdelar (3)
Cylinder head for NH21
Partnumber:
OVD-NH215025
Seal kit for LJM-50/25 For NH21+30
Partnumber:
REP-NH05025
Piston for NH20/21/30
SKO-NH50
A
252 mm
Area piston pull side
14.72 cm2
C
67 mm
D
50 mm
Diameter eye
25.5 mm
Diameter inner cylinder
50 mm
Diameter rod
25 mm
E
54,5 mm
Eye width
25 mm
Model code
NH21-AD-50/25x400-A
Mounting dimension
652 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
400 mm
d
25 mm