NH2150/25150
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
42 variants
Chosen variant:
NH2150/25150
Double acting cylinder NH21-AD-50/25x150-A
Spare parts (1)
Cylinder head for NH21
Partnumber:
OVD-NH215025
Specifications
Dimensions and shipping
A
252 mm
Area piston pull side
14.72 cm2
Area piston push side
19.63 cm2
Brand Name
LJM
C
67 mm
D
50 mm
Diameter eye
25.5 mm
Diameter inner cylinder
50 mm
Diameter rod
25 mm
E
54,5 mm
Eye width
25 mm
F
G 3/8 BSP
Model code
NH21-AD-50/25x150-A
Mounting dimension
402 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
150 mm
Thread
G 3/8 BSP
d
25 mm