NH3010050600
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
69 variants
Chosen variant:
NH3010050600
Double acting cylinder NH30-SD-100/50x600-S
Reservedele (2)
Manchetsko t/cyl. NH20/21/30
Partnumber:
SKO-NH100
Låsemøtrik, 1.1/4" UNF NH30100
Partnumber:
SM20
Specifications
Dimensions and shipping
A
280 mm
A1
125 mm
Area kolv trycksida
78.5 cm2
Areal kolv dragsida
58.87 cm2
B
210 mm
C
45 mm
D
100 mm
Diameter inv. cylinder
100 mm
Diameter ledlager
45 mm
Diameter stång
50 mm
E
82 mm
F
G 3/4 BSP
Gänga
G 3/4 BSP
Håldiameter cylinder
55 mm
Inbyggnadsmått
880 mm
Modell kod
NH30-SD-100/50x600-s
Märke namn
LJM
Slaglängd
600 mm
Tryck max.
250 bar
d
50 mm
Ögbredd topp
55 mm