NH2140/25200
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
42 variants
Chosen variant:
NH2140/25200
Double acting cylinder NH21-AD-40/25x200-A
Spare parts (1)
Piston for NH20/21/30
Artikelnummer:
SKO-NH40
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
215 mm
Area kolv trycksida
12.57 cm2
Areal kolv dragsida
7.66 cm2
C
54 mm
D
40 mm
Diameter inv. cylinder
40 mm
Diameter stång
25 mm
Diameter ôg
20.5 mm
E
48,5 mm
F
G 3/8 BSP
Gänga
G 3/8 BSP
Inbyggnadsmått
415 mm
Modell kod
NH21-AD-40/25x200-A
Märke namn
LJM
Slaglängd
200 mm
Tryck max.
210 bar
d
25 mm
Ögbredd
20 mm