NH2140/20500
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
42 variants
Chosen variant:
NH2140/20500
Double acting cylinder NH21-AD-40/20x500-A
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
215 mm
Area piston pull side
9.43 cm2
C
54 mm
D
40 mm
Diameter eye
20.5 mm
Diameter inner cylinder
40 mm
Diameter rod
20 mm
E
48,5 mm
Eye width
20 mm
Model code
NH21-AD-40/20x500-A
Mounting dimension
715 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
500 mm
d
20 mm