NH3040/20100
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
69 varianter
Valgt variant:
NH3040/20100
Double acting cylinder NH30-SD-40/20x100-S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
185 mm
A1
54 mm
Areal stempel trykside
12.57 cm2
Areal stempel trækside
9.43 cm2
B
150 mm
C
32,5 mm
D
40 mm
Diameter indvendig cylinder
40 mm
Diameter ledleje
20 mm
Diameter stang
20 mm
E
52,5 mm
F
G 3/8 BSP
Gevind
G 3/8 BSP
Indbygningsmål
285 mm
Model kode
NH30-SD-40/20x100-s
Mærke navn
LJM
Slaglængde
100 mm
Tryk maks.
250 bar
d
20 mm
Øjebredde cylinder
25 mm
Øjebredde top
25 mm