NH3040/20300
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
69 varianter
Utvald variant:
NH3040/20300
Double acting cylinder NH30-SD-40/20x300-S
Reservdelar (1)
Joint bearing
Artikelnummer:
GE20DO2RS
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
185 mm
A1
54 mm
Area piston pull side
9.43 cm2
B
150 mm
C
32,5 mm
D
40 mm
Diameter inner cylinder
40 mm
Diameter rod
20 mm
Diameter spherical bearing
20 mm
E
52,5 mm
Eye width cylinder
25 mm
Model code
NH30-SD-40/20x300-s
Mounting dimension
485 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
300 mm
Top eye width
25 mm
d
20 mm