NH3040/20250
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
69 varianter
Utvald variant:
NH3040/20250
Double acting cylinder NH30-SD-40/20x250-S
Spare parts (2)
Joint bearing
Varenummer:
GE20DO2RS
Lock ring NH3040
Varenummer:
L20-I35
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
185 mm
A1
54 mm
Area piston pull side
9.43 cm2
B
137,5 mm
C
32,5 mm
D
40 mm
Diameter inner cylinder
40 mm
Diameter rod
20 mm
Diameter spherical bearing
20 mm
E
52,5 mm
Eye width cylinder
25 mm
Model code
NH30-SD-40/20x250-s
Mounting dimension
435 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
250 mm
Top eye width
25 mm
d
20 mm