NH3010050150
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
69 variants
Chosen variant:
NH3010050150
Double acting cylinder NH30-SD-100/50x150-S
Reservdelar (2)
Joint bearing
Partnumber:
GE45DO2RS
Låsering NH30100
Partnumber:
L45-I68
Specifications
Dimensions and shipping
A
280 mm
A1
125 mm
Area piston pull side
58.87 cm2
Area piston push side
78.5 cm2
B
210 mm
Brand Name
LJM
C
45 mm
D
100 mm
Diameter inner cylinder
100 mm
Diameter rod
50 mm
Diameter spherical bearing
45 mm
E
82 mm
Eye width cylinder
55 mm
F
G 3/4 BSP
Model code
NH30-SD-100/50x150-s
Mounting dimension
430 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
150 mm
Thread
G 3/4 BSP
Top eye width
55 mm
d
50 mm