S675-16LG elbow with nut
S675-16LG elbow with nut
Varenummer:
CG-16
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Mutter, UNF-7/8''-14
Artikelnummer: JM-10-16
Angle
90 °
B
36,5 mm
Brand Name
FOR
C
42 mm
CH
27 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
16 mm
Dimension J1
7/8-14 JIC
J
7/8-14 JIC
Material
Steel
Pressure max.
350 bar
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
16 mm