S690-16-45G elbow with nut
JIC 37° male/female thread 45° angle extension connector
UNF threads
…
Læs mere
Varenummer:
VG-16
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
VG-16
S690-16-45G elbow with nut
Specifications
Dimensions and shipping
B
28 mm
C
37 mm
CH
27 mm
Diameter rør
16 mm
Dimension J1
7/8-14 JIC
Gevind indvendig
7/8-14 JIC
Gevind udvendig
J
Korrosions resistens
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Steel
Model kode
A105004/16
Mærke navn
FOR
Overfladebehandling
Electro-galvanized / White chromatized
T
16 mm
Tryk maks.
350 bar