S685-16TG Tee with nut
\ufeff
JIC 37° external/internal thread directional T-connector
JIC internal thread in the middle branch of the T-connector
JIc external threads in the side branches of the T-connector
…
Læs mere
Varenummer:
TGL-16
Pakke str.:
0 pcs
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
TGL-16
S685-16TG Tee with nut
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
B
36,5 mm
B1
36,5 mm
Brand Name
FOR
C
42 mm
CH
27 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
16 mm
Dimension J1
7/8-14 JIC
J
7/8-14 JIC
J2
Material
Steel
Pressure max.
350 bar
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
16 mm
T1
16 mm
Thread inner
Thread outer
Pakke str.
0 pcs
Stregkode
Brutto vægt
0,22 Kg
Netto vægt
0,22 Kg
Oprindelsesland
ITA
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
\ufeff
Product datasheet
3D-fil
Bemærk: Åbning af 3D-filer kræver et program der understøtter fil-formatet
Ofte købt sammen med
Tee 1" ORFS x 7/8" SAE Stilbar
Tee 1" ORFS x 7/8" SAE Stilbar
Varenummer:
115FRT1010
Min. bestillingsenhed er:
1 pcs
Vinkel 1" ORFS x 7/8" UNF stilbar
105FR1010
Vinkel 1"ORFSx 7/8" SAE Stilbar, 45gr.
122FR1010
Vinkel 1" ORFSx 7/8"SAE Stilbar med omløber
116FR1010
Tee 1" ORFS x 7/8" SAE Stilbar
Tee 1" ORFS x 7/8" SAE Stilbar